AKP’li Özhaseki: Yurt dışında bizi temsil edenlerin o ezik tavrı hepimizin içini yakardı; şimdi Cumhurbaşkanı’mızla görüşmek için hepsi sırada bekliyor

AKP’li Özhaseki: Yurt dışında bizi temsil edenlerin o ezik tavrı hepimizin içini yakardı; şimdi Cumhurbaşkanı’mızla görüşmek için hepsi sırada bekliyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, daha önceki senelerde Türkiye’yi yurt dışında temsil edenler ile şimdiki Cumhurbaşkanı’nı karşılaştırarak, “Bazen de gidip bizi temsil edenlerin o ezik tavrı hepimizin içini yakardı. Şimdi Cumhurbaşkanı’mızla görüşmek için hepsi sırada bekliyorlar. Allah’a hamdolsun gidiyor, bu milletin onurunu dimdik ayakta temsil ediyor. Bu bizim için başlı başına bir şeref vesilesidir.” iddiasını dile getirdi.

AKP’li Özhaseki, partisinin Mersin İl Başkanlığını ziyareti sırasında konuştu. Ekonomiye değinen Özhaseki, “Ekonomi çok konuşuluyor, doğru. Sorunlar elbette var. Bunları aşacak kadro ve irade bizde var. Hiç kimsenin endişesi olmasın.” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ülkeyi ve milleti temsil ettiğini söyleyen Özhaseki, şöyle devam etti:

“Geçmişte yurt dışına çıkan cumhurbaşkanlarımız, başbakanlarımız orada randevu almak için aylarca beklerler sonra da bir fotoğraf karesi verebilmek için de bir sürü uğraş içerisinde olurlardı. Bazen de gidip bizi temsil edenlerin o ezik tavrı hepimizin içini yakardı. Şimdi Cumhurbaşkanı’mızla görüşmek için hepsi sırada bekliyorlar. Allah’a hamdolsun gidiyor, bu milletin onurunu dimdik ayakta temsil ediyor. Bu bizim için başlı başına bir şeref vesilesidir.

Allah’a hamdolsun bayrağımız dalgalanıyor, ezanımız okunuyor. Gittikçe de büyüyoruz. Düşmanlara korku salıyoruz, içerideki dostlar da güven duyuyor. 

Biz bu mücadeleleri verirken elbette ki muhalefetten destek beklemiyoruz ama en azından yerli, milli olmalarını beklemek hakkımız. Suriye’de bu milletin güvenliği için bir operasyon yaptığımızda ‘Evet gidin orada bu milletin güvenliğini sağlayın.’ demelerini bekliyoruz. Akdeniz’de haklarımızı ararken en azından arkamızda durmalarını bekliyoruz. Ama heyhat nerede? Özellikle ana muhalefet, Deniz Baykal’dan sonra bir başka yere doğru evrildi. Deniz Baykal’a ömrümde hiç oy vermiş bir adam değilim, sempatiyle de bakmadım ama yerli, milli bir adamdı. Onu ne zaman ki FETÖ operasyonuyla indirdiler, yerine Kemal Bey’i getirdiler. Her şeye müsait bir adam geldi ortaya.

“Yedili benzemezler bir araya geldi”

“Ben İngiliz büyükelçisiyle yemek yerim ama siz beni karla mücadele ediyor gibi gösterin”

Çalışmıyorlar ama çalışıyormuş gibi gözükmek istiyorlar. Dürüst değiller ama dürüstmüş gibi numara yapıyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin algı operasyonları için ayırmış olduğu, geçen yıl ödedikleri bedel 849 milyon lira. Sosyal konutlar için 12 milyon, İstanbul’a deprem geliyor, hazırlık için ayrılan para 495 milyon ama algı operasyonları için ayrılan ve harcanan para 849 milyon lira. ‘Beni dürüst, çalışkan gösterin. Ben aslında gidiyorum kayak yapıyorum ama siz beni iş başında gibi gösterin. Ben şortla geziyorum, denize girmek, tatil yapmak bana yakışıyor ama siz yine de beni çalışıyor gibi gösterin. Ben İngiliz büyükelçisiyle yemek yerim ama siz beni karla mücadele ediyor gibi gösterin. Hatta beni büyükşehir kesmez cumhurbaşkanı adayı gibi gösterin’ diye dökülüyor bu paralar. Buna biz şaşırıyor muyuz? Hayır.

“Bolca heykel yapıyorlar”

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı benim. Bütün belediyelerimize diyoruz ki ‘İster CHP’de, ister başka partilerde olsun meclise bir onay geldiğinde doğruysa, haklıysa, milletin menfaatineyse evet deyin, asla itiraz etmeyin.’ İstanbul ve Ankara’da meclise gelen tekliflerin ortalama yüzde 98’ine ‘evet’ demişiz. ‘Hayır’ dediklerimiz sadece yeşil alana bir şey koymaya kalkıyorlar veya yanlış şeyler getiriyorlar, ‘Olmaz, ona izin vermeyiz.’ diyoruz. Onun dışında hepsine ‘Evet’ diyoruz. Mecliste bulundukları bütçeden daha fazla parayı Ankara gönderiyor bunlara. Bazen iki katına yakın gönderiyor. Nasıl önünüzü kesiyoruz sizin? Bunların iş yapmaya niyeti, iş yapma becerisi yok ki. Ama bir şeyi itiraf ediyorum bunlar güzel heykel yapıyorlar. Milletin ihtiyacı o zaten. Bolca heykel yapıyorlar.

“Cumhurbaşkanı’mızı Allah’ın izniyle biz de yalnız bırakmayacağız”

Bu milletin sicilli düşmanları, FETÖ’sünden PKK’sına oklarını kime çevirdiler? Cumhurbaşkanı’mıza çevirdiler. Kime dua ediyorlar? Altılı masaya dua ediyorlar. Yurt dışında, Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde, Amerika’da Biden dahil olmak üzere oklarını kime çevirdiler? Cumhurbaşkanı’mıza. Onların hepsi de oklarını ona çevirmiş vaziyetteler. Mecliste bu millet bizi seçti diyerek gelen ama bir gün olsun yerli ve milli olamayan muhalefet oklarını Cumhurbaşkanı’mıza çevirdi. Bunca olumsuzluğun ve birçok kötünün bir araya gelerek oklarını çevirmiş olduğu Cumhurbaşkanı’mızı Allah’ın izniyle biz de yalnız bırakmayacağız. Sonuna kadar yanında yürümeye devam edeceğiz.”

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.