AKP’li Keşir: Kızları tutamıyorlar, tutamayacaklar; geleceğin Türkiye’sinin kalkınması ve büyümesi bu kızlarla beraber olacak

AKP’li Keşir: Kızları tutamıyorlar, tutamayacaklar; geleceğin Türkiye’sinin kalkınması ve büyümesi bu kızlarla beraber olacak

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, “Bugün 81 ildeki üniversitelerimizle kız çocuklarının yüzde 49’u eğitim imkanından faydalanarak üniversiteye gidiyor. Bu oran erkeklerde yüzde 40, yani erkeklerden çok kızlar okuyor. Bu kızları tutamıyorlar, tutamayacaklar ve geleceğin Türkiye’sinin kalkınması ve büyümesi bu kızlarla beraber olacak” dedi. 

AKP’nin Türkiye genelinde düzenlediği, mahallelerdeki sandık çalışması toplantılarının ilki gerçekleştirildi. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, bu kapsamda, Mamak’ta Hanım Satılmış adlı vatandaşın evine konuk oldu, kadın seçmenlerin sorunlarını ve önerilerini dinleyerek, partisinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Partisinin sandık esaslı çalışma yaptığını belirten Keşir, “Bugün Türkiye’de 32 bin mahallede bu toplantı yapılıyor. Bugün bu bölgedeki 1’nolu sandık ile başladık. Her gün bir sandıkla bu toplantılarımızı Türkiye’deki tüm sandık yönetimleri ile, oy kullanan üyelerimizle yaparak, seçime kadar durmadan devam ettireceğiz” dedi.

“Her sandıkta 150 kadınımız oy kullanıyor, iyi ve kötü günlerinde yanlarında olalım”

Ziyarette yer alan sandık yöneticileri ve üyelerine, parti ayrımı yapmadan kadınlara AK Parti’nin anlatılmasında önemli görev düştüğünü belirten Keşir, şöyle konuştu:  

“Her sandıkta 150 kadınımız oy kullanıyor. Bizler bu sandıklarda oy kullandığımız arkadaşlarımızla, komşularımızla ilişkilerimizi yoğunlaştıralım. İyi ve kötü günlerinde yanlarında olalım, hem hükümetimizin hem belediyelerimizin faaliyetlerini anlatalım. 

AK Parti kurulduğundan itibaren 20 yıldır özellikle kadın cinayetleri konusu, kadın yoksulluğu, kız çocuklarının eğitimi, bunlar için yıllardır mücadele ediyor. 1985’te ben üniversiteye başladığımda bu ülkede kız çocuklarının sadece yüzde 13’ü üniversiteye gidebiliyordu. Bugün 81 ildeki üniversitelerimizle kız çocuklarının yüzde 49’u eğitim imkanından faydalanarak üniversiteye gidiyor. Bu oran erkeklerde yüzde 40, yani erkeklerden çok kızlar okuyor. Bu kızları tutamıyorlar, tutamayacaklar ve geleceğin Türkiye’sinin kalkınması ve büyümesi bu kızlarla beraber olacak.” (AA) 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir