AKP’li Karaaslan: Türkiye ile ilgili kurduğumuz çok büyük bir hayal ve hedef var

AKP’li Karaaslan: Türkiye ile ilgili kurduğumuz çok büyük bir hayal ve hedef var

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Bugün biz şunu rahatlıkla ve özgüvenle söyleyebiliyoruz, artık iddiası çok daha büyük olan bir ülkeyiz. Sadece ittifakımızla ve partimizle ilgili değil, Türkiye ile ilgili kurduğumuz çok büyük bir hayal ve hedef var, ona ulaşmak için çabalıyoruz” dedi.

“2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programı kapsamında Eskişehir’e giden Karaaslan, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelerek burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“2023’ü çok önemsiyoruz. Çünkü biliyoruz ki bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin gelmiş olduğu nokta ve ülkemizin gücü, ülkemizin kabiliyetleri, ülkemizin bütün bu alanlardaki büyümesi sadece ülkemiz için gerekli değil. Dün New York’ta gördük. Önceki gün Şanghay Zirvesi’nde gördük. Onun öncesinde Balkanlar’da, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda gördük ve görünen o ki daha da görmeye devam edeceğimiz gelişmelerle birlikte artık Türkiye’nin daha güçlü ve daha büyük bir ülke olmasının insanlığın huzuru, barışı ve refahı için çok büyük bir değeri var. Bugün biz şunu rahatlıkla ve özgüvenle söyleyebiliyoruz, artık iddiası çok daha büyük olan bir ülkeyiz. Dolayısıyla ‘bu iddianın büyüklüğü nereden geçer’ diye baktığımızda elbette cevap şehirlerimiz. Şehirlerimiz ne kadar güçlü olursa bu güç ülkemize yansıyacaktır. Şehri güçlü kılan da o şehrin insanlarıdır. Bunu da biliyoruz.”

“AK Parti’nin zaferler kazanmaya alışmış, her girdiği seçimden başarıyla çıkmış bir parti olduğunu” söyleyen Karaaslan, “Önümüzde dediğim gibi sadece ittifakımızla ve partimizle ilgili değil, Türkiye ile ilgili kurduğumuz çok büyük bir hayal ve hedef var, ona ulaşmak için çabalıyoruz.” diye konuştu. (AA)

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.