AKP’li Güneş: Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu ve kara para konusunda aslı astarı olmayan beyanatları bizi ziyadesiyle üzmüştür

AKP’li Güneş: Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu ve kara para konusunda aslı astarı olmayan beyanatları bizi ziyadesiyle üzmüştür

AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş, “Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu ve kara para konusunda aslı astarı olmayan beyanatları bizi ziyadesiyle üzmüştür. Kendi adaylığı için birtakım atraksiyonlarda bulunuyor fakat bu açıklamalar hem CHP’ye hem kendi adaylığına zarar veriyor” dedi. 

Güneş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun ABD ziyareti sonrasında İngiltere’ye gittiğini ve bu ziyaretleri sırasında ‘akla izana sığmayan açıklamalarda bulunduğunu’ söyledi.

Türkiye’nin uyuşturucu ile mücadelede Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden birisi olduğunu anlatan Güneş, “Yapılan operasyonlarda yakalanan uyuşturucu miktarına baktığınızda tüm Avrupa’da yakalanan uyuşturucu maddelerin yaklaşık 2 katı civarında olduğunu görebiliriz. Hükümetlerimiz bir yandan çağın hastalığı uyuşturucuyla mücadele ederken diğer taraftan da kara parayla mücadelesini sürdürüyor. Hükümetlerimiz bu kadar çaba sarf ederken bir muhalefet partisi liderinin sırf siyasi rant elde etmek için verdiği beyanatlar, vatan millet sevgisi olan bir insanın yapacağı açıklamalar değildir” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaların CHP’ye ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığına zarar verecek nitelikte olduğunu belirten Güneş, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu ve kara para konusunda aslı astarı olmayan beyanatları bizi ziyadesiyle üzmüştür. Kendi adaylığı için birtakım atraksiyonlarda bulunuyor fakat bu açıklamalar hem CHP’ye hem kendi adaylığına zarar veriyor. CHP’ye yönelik bir oyun döndüğünü ve bir kumpas kurulduğunu düşünüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday olmaması için birtakım güçlerin bu yönde girişimlerde bulundukları kanaatindeyim.” (AA) 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir