Haber Buketi

AKP listelerinden milletvekili seçilen HÜDA PAR’lı Demir: Herkes gibi gider, yeminimizi ederiz

AKP listelerinden milletvekili seçilen HÜDA PAR’lı Demir: Herkes gibi gider, yeminimizi ederiz

Online İSG Eğitimi

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, milletvekilliği yemini ile sorunlarının olmadığını ifade etti.

Gaziantep bölgesinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) listesinden milletvekili seçilen Şehzade Demir, Mardin Öğretmenevinde yaptığı açıklamada, “Bizim yemin ile alakalı hiçbir sorunumuz veya farklı düşüncemiz yok. Herkes gibi gider, yeminimizi eder ve siyasetin merkezinde Mecliste yer alırız” dedi.

“HÜDA PAR, Batı ile birlikte hareket eden muhalefetin planlarına çomak soktu”

Muhalefetin planlarına engel olduklarını belirten Demir, şu ifadeleri kullandı:

Batının bütün stratejisi, CHP ve yerel kripto unsurla ile birlikte Türkiye’nin yeni yüzyılına hükmetmek. Böyle bir planları vardı ancak HÜDA PAR buna çomak soktu, bunu bozdu. HÜDA PAR’ın değişmeyen, taviz vermeyen stratejisi ve anlayışıyla siyasetin merkezinde olmasının, onların stratejilerine ne kadar büyük zarar verdiğini gördükleri için, kasıtlı olarak Erdoğan’dan ziyade HÜDA PAR’ı hedefe koydular. HÜDA PAR’ın duruşuyla ne kadar büyük mağlubiyet aldıklarını ortaya koyuyor. Bütün manipülasyonları bundan dolayıdır. Kasıtlı kriz çıkarmaya ve kaos üretmeye çalışıyorlar.

“28 Mayıs öncesinde hükümetin düşmesini istiyorlardı”

Kamuoyunda HÜDA PAR milletvekillerinin mecliste yemin metnini okuyup okumayacağıyla ilgili çıkan tartışmanın, muhalefetin kaos çıkarma isteğiyle bağlantılı olduğunu iddia eden Demir, sözlerine şöyle devam etti:

28 Mayıs ikinci tur seçimi öncesi hükümetin düşmesini ve kaos çıkmasını istiyorlardı. Çünkü malum bütün bakanlar milletvekili seçildi. Eğer bakanlar Mecliste yemin etselerdi, filli olarak vekil olmuş olurlardı ve bakanlık düşerdi. Bundan nemalanmaya çalıştılar fakat tutmadı. Bizim yemin ile alakalı hiçbir sorunumuz veya farklı düşüncemiz yok. Herkes gibi gider yeminimizi eder ve siyasetin merkezinde Mecliste yer alırız.” (DHA)

 
 

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir