Akif Beki: Dodurga’yı alan Türkiye’yi alır mı?

Akif Beki: Dodurga’yı alan Türkiye’yi alır mı?

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, AKP’nin 979 oyla kazandığı 1411 seçmenli Çankırı’nın Dodurga ilçesinde yapılan seçimler sonrasında Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu‘nun “Anket firmalarının sipariş anketleri bugün itibarı ile çökmüştür” sözlerine işaret ederek, “Dodurga’yı açık ara farkla alanın Türkiye’yi de alacağı teorisine, iktidar gerçekten inanıyor mu? Şöyle de sorabiliriz; AK Parti yönetiminin psikolojisi rahatladı mı, muhalefete ezici bir üstünlük sağladıklarından eminler mi? Bugün sandıklar kurulsa, milli iradenin aşağı yukarı böyle tecelli edeceğine inanma ihtiyacında oldukları kesin.” diye yazdı.

Çankırı’nın bir beldesindeki belediye seçiminin sonucuna yüklenen aşırı anlamın iktidarın psikolojisini gösterdiğini kaydeden Beki, “İşlerin yolunda gittiğini, mutfaktaki yangına rağmen oylarının azalmayıp arttığını, halkın ekonomik kötüleşmeden iktidarı sorumlu tutmadığını duymaya hasret olmalılar. Özlemleri had safhaya, kim söylese inanacakları seviyeye ulaşmış yani.” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.