Aileleri, Gezi Davası tutuklularını ziyaret etti: Kötülüğe teslim olmayacağız

Aileleri, Gezi Davası tutuklularını ziyaret etti: Kötülüğe teslim olmayacağız

Gezi Parkı davasında hapis cezalarına mahkûm edilen Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Hakan Altınay, aileleri tarafından tutuklu bulundukları Silivri Cezaevi’nde ziyaret edildi.

Gezi Davası’nda 18 yıl hapse mahkûm edilen 7 kişiden olan Atalay, Kahraman ve Altınay’ın yakınları sosyal medya hesaplarından fotoğraf paylaşarak açıklama yaptı.

Gezi Davası’nda 18 yıl hapse mahkûm edilen Avukat Can Atalay’ın babası Mustafa Atalay, 10 Haziran’daki açık görüşe ait olduğunu belirtti fotoğrafı paylaşarak, “Vera, Ege, Can ve biz. Bugün de kapalı görüş vardı. Can’ın, Tayfun’un, Hakan’ın çok selamları var. Karanlık gider, Gezi kalır” dedi. 

Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman da “Dirençle tarihsel görevlerini sürdüren Tayfun, Can ve Hakan herkese selamlarını ilettiler. Kimsenin doğum günü değildi ama Vera ve Ege’nin ‘İyi Ki Doğdun’ şarkısıyla vedalaştık” paylaşımını yaptı.

Hakan Altınay’ın eşi Hande Yalnızoğlu Altınay da “Kötülüğe teslim olmayacağız, iyilik kazanacak” dedi.

Öte yandan Taksim Dayanışması tarafından önceki gün yapılan açıklamada, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Mücella Yapıcı’nın gönderdiği mesajlar okunmuştu.

Mücella Yapıcı, şu mesajı göndermişti:
 
“O parktaki olağanüstü direniş gelecek için bir umut olmuş ve ülkeye çekilen karanlık perdesini aralamıştır. Anayasal haklarımızın bize unutturulmaya çalışıldığının farkındayız. Gezi Direnişi’nin yıl dönümünde, Cumartesi Anneleri’nin direnişinde ve Onur Yürüyüşü’nde arkadaşlarımız gözaltına alındı. Demokrasiye, barışa, daha insanca yaşama hareket etmiş bir toplum, yıllar geçse de bunu unutamaz. Umudu örgütlemeye, konuşmaya, birlikte mücadele etmeye devam etmeliyiz.” 

Meriç Demir Kahraman da, eşi Tayfun Kahraman’ın ve Can Atalay’ın mesajını okumuştu:

 

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.