Ahmet Hakan: Siyasi militanlık, siyasi fanatiklik, siyasi sözcülük, siyasi aktivistlik yapmadım, yapmıyorum, yapmayacağım

Ahmet Hakan: Siyasi militanlık, siyasi fanatiklik, siyasi sözcülük, siyasi aktivistlik yapmadım, yapmıyorum, yapmayacağım

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, katıldığı canlı yayınca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Ahmet Bey köşesinden gereği yapıyor” demesini “espri” olarak nitelendirirken, gelen eleştirileri takmadığını söyledi.

“Siyasi militanlık, siyasi fanatiklik, siyasi sözcülük, siyasi aktivistlik yapmadım, yapmıyorum, yapmayacağım” diyen Hakan şu ifadeleri kullandı:

“Bu tutumumdan dolayı iki cepheye bölünmüş ve biraz da kafayı yemiş Türkiye ortamında saldırılara fena halde açık duruma geldim.

Küfürbaz Lütfü’yü kameraların önünde şehit yakınına ettiği iğrenç küfürler nedeniyle eleştirmiş, kınamıştım. Gıkı çıkmamıştı o zaman Lütfü’nün. İçine atmış demek ki… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayında yaptığı espriyi işitince “Bana gün doğdu” diyerek saldırıya geçiverdi.

Maganda Cemal’e gelince… O da televizyon stüdyosunda konuk dövmeye kalkışmıştı. Olaya tanık olan Barış Yarkadaş, maganda Cemal’in ettiği ağza alınmayacak küfürleri anlatırken, “Sokaklardan geliyorum. Ben hayatımda böyle küfürler işitmedim. Kanım dondu. Yüzüm kızardı” demişti. Ben de eleştirmiş ve kınamıştım Cemal’i. Cemal, o gün bir şey diyememişti eleştirime. Demek ki o da içine atmış. Demek ki o da fırsatını kolluyormuş. Bu son olayda kendisine en yakışan şekilde kafayı çıkardı hemen.

Cemal’le ilgili bir şey daha söyleyeceğim: Kısa bir süre önce televizyon ekranlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öyle bir övüyordu ki bu Cemal, Türkiye’nin en iktidar yanlısı kişisi bile Erdoğan’ı öyle övmemiştir.

Bir de kategori dışı Facebook Ece var. Sürekli Facebook’tan apardığı aforizmaları, insanlığın sırrını açıklıyormuş gibi bir yüz ifadesiyle dile getiren bu vatandaşla da geçmişte acı tatlı polemikler yaşamıştık. Benim açımdan yaşanmış bitmişti saygısızca. Ama demek ki onun açısından tam bitmemiş. O da fırsatını bulduğunu düşünerek bu saldırı korosuna katıldı.” 

TIKLAYIN – Ahmet Hakan: Hep gereğini yaptım, yaparım, yapacağım

TIKLAYIN – Erdoğan’la canlı yayın notlarını yazan Selvi, “Köşenden gereğini yapacaksın” sözüne değinmedi

Erdoğan, Abdülkadir Selvi’nin “Muhalefet şehir hastaneleri konusunda eleştiri yöneltiyordu, şimdi kesildi, nasıl açıklıyorsunuz?” sözleri üzerine “Vallahi Abdülkadir Bey köşenden gereğini yapacaksın. Ahmet Bey (Hakan) gereğini yapıyor…” demişti.

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir