Acun Ilıcalı: Hayalim 6 ay sonra gerçek oldu

Acun Ilıcalı: Hayalim 6 ay sonra gerçek oldu

Hull City Başkanı Acun Ilıcalı, hayalinin 6 ay sonra gerçek olduğunu belirtirken, Ozan Tufan’dan sonra Süper Lig’den transfer etmeye yakın oldukları futbolcuyu ve Fenerbahçe başkanlığı ile ilgili de konuştu.

Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıkları kapsamında yarın saat 20.30’da Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu’nda Hull City ile karşı karşıya gelecek.

Bu müsabaka öncesinde Hull City Başkanı Acun Ilıcalı, Başkan Yardımcısı Tan Kesler, Teknik Direktör Shota Arveladze ve futbolcu Ozan Tufan, İstanbul Beşiktaş’ta bulunan bir otelde düzenlenen basın toplantısına katıldılar.

İlk olarak söz alan başkan Acun Ilıcalı, şunları söyledi:

“Bundan bir yıl önce bir hayalle yola çıktım, hayalim de İngiltere’de bir futbol takımına sahip olmaktı. Hayalim 6 ay sonra gerçek oldu. Mayıs, haziran aylarında ilk adımımı attım. Dünyanın en önemli futbol noktasında maceramız 6 ay sonra gerçekleşti ve ocak ayında Hull City’nin sahibi oldum. Bu yolda yürürken kafamda olan tek bir şey vardı, başarı, başarı, başarı… Başka hiçbir şeye konsantre olmadım hayatım boyunca. Allah nasip etti, şu anda biz Acun Medya olarak dünyanın en büyük prodüksiyon şirketiyiz. Benim açımdan hayat hep bir mücadele. Hull City ile de kendi alanımın dışında, dünyanın en önemli sporu olan futbol dünyasına girmiş oldum.”

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu

“BENİM HAYALİME OLAN İNANCINI GÖRDÜM”

Satın alma süreci sonrasındaki İlk 6 ayda kendilerinin misafir olduğunu dile getiren Ilıcalı, “Umarım gelme fırsatınız olur, dünyada görmüş olduğum en sıcakkanlı insanlardan bir kitle. Türk bayraklarını tribünlerde dalgalandıran bir taraftar kitlesi. Çok güzel bir şehrin, güzel takımının sahibi olmak benim için bir ayrıcalık. Her sene bir öncekinden daha iyi geçti. Takımı aldıktan sonra da takımda önemli gelişmeler oldu. Artık biz misafir değiliz. Bu haziran itibarıyla transfer dönemi de başladığı için, takımın kadrosuyla ilgili tam anlamıyla biz tasarruf sahibi olabiliyoruz. Çok önemli bir döneme giriyoruz. Benim hayalim, Türkiye’nin yurt dışındaki temsilcisi olmak, takım olarak. Türk halkının sahiplendiği bir takım olmak. Bu güzel şehrin, güzel insanlarıyla vatandaşlarımızı buluşturmak” dedi.

Teknik direktör Shota Arveladze’nin göreve getirildiği süreçten bahseden Ilıcalı, “Sevgili Shota’yla görüşmemizde, gözlerinde benim hayalime olan inancını gördüm. O gün itibarıyla bu yolda beraber yürüyebileceğimizi anladım” diye konuştu.

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu

“OZAN TUFAN, OLAYIN MADDİ TARAFINI HİÇ KONUŞMADI”

Ozan Tufan’ı transfer edebilme ihtimali oluştuğunda çok heyecanlandığını kaydeden Acun Ilıcalı, “Sevgili Ozan’ı transfer edebilme ihtimalim oluştu. Fenerbahçe ile sorun yaşadığı için, Fenerbahçe’ye başta başkanımız Ali Koç olmak üzere teşekkür ediyorum, bize yakınlık gösterdiler. Ben ilk teklifimi sevgili Ozan’a yaptım. Yine karşımda hayallerini gerçekleştirememiş, gerçekleştirmek için de fazlasıyla enerjisi olan, projeme tamamen inanan, olayın maddi tarafını hiç konuşmayan, sadece başarı odaklı bir insanla konuştum” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DEN BİR TRANSFERİMİZ DAHA VAR”

Doğukan Sinik transferinde belli bir aşamaya geldiklerinin altını çizen Ilıcalı, şöyle konuştu:

“Şimdi transfer sezonundayız. Türkiye’den bir transferimiz daha var. Çok yakında biteceğini düşünüyorum, Doğukan. Doğukan bana hayallerini anlattı, dedim bizim de hayaller aynı. Antalya yönetimine de teşekkür ediyorum. Belli bir aşamaya geldik. Çok büyük bir yetenek. Hayranıyım, müthiş bir futbolcu bence. Hocayla konuşurken sezon sonuna doğru, keşke olsa diyorduk. Hepsi birer birer alınmaya başladı. Hayal ettiğim takım bu kadardı. 3 futbolcuyla görüşüyoruz, son aşamada.”

“FENERBAHÇE BAŞKANLIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Acun Ilıcalı, “Fenerbahçe başkanlığını düşünüyor musunuz” sorusuna ise “Fenerbahçe başkanlığını düşünmüyorum. Çok yakın dostum olan Ali Koç, şu anda başkan. Sabahtan akşama kadar, günde 15-20 saat Fenerbahçe için bir çaba içerisinde. Sportif başarısızlıklar olmuş olabilir ama bir tecrübe zamanı geçirmek gerekiyor başkanlıkta. Başkanımız bu süreci geçirdi. Kulübün geleceğini çok parlak görüyorum. Ne zaman istenirse elimden gelen her yardımı kulüp için yaparım. Bunu söylememe de gerek yok” yanıtını verdi.

Acun Ilıcalı ayrıca, “Başka bir spor dalında bir çalışmanız var mı” sorusu üzerine, “Şu an bir planım yok ama ileride durumum olursa, NBA’de bir takım almak isterim” dedi.

SHOTA ARVELADZE: DELİ OLDUK

Hull City Teknik Direktörü Shota Arveladze, herkese iyi bayramlar dileyerek sözlerine başladı. Türkiye’ye gelirken kendi ülkesine geliyor gibi geldiğini kaydeden Shota, “Hull City taraftarı, kulübü seven, futbolu seven insanlar. O konuda da çok güzel bir karşılaşma oldu. Allah’tan ilk maçı kazandım. 6 maç içeride mağlup oldum. Gidiyoruz deplasmanda kazanıyoruz, dönüyorum maç kazanamıyorum. Deli olduk. Her gelen ve giden oyuncuda iyi düşünmeye çalışıyoruz. Ozan Tufan transferinden çok memnunum. Çok kariyerli bir oyuncu aldık” şeklinde konuştu.

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu

OZAN TUFAN: KIRGINLIKLARIM VAR

Hull City’nin Fenerbahçe’den kadrosuna kattığı Ozan Tufan, “Bu anlaşma için Acun ağabeye teşekkür ediyorum” diyerek, şunları söyledi:

“Kısa bir görüşmemiz oldu. “Hayallerimizin bir parçası olmak ister misin” dedi. Ben de olmak istedim. Sonrasında hocamla görüşmemiz oldu. Benden beklentilerini söyledi, ben de karşılayabileceğimi söyledim. Premier Lig yolunda emin adımlarla başarılı olabileceğimizi söyledim. Premier Lig’de kısa bir dönem de olsa oynadım. Adım adım, dikkatli bir şekilde ilerleyeceğimizi konuştuk. Kendi oyun tarzıma ve oyun gücüme güveniyorum. Futbolda en önemli olan şeylerden birisi mental yapı. Fenerbahçe dönemi benim için çok zor oldu. Hem taraftar açısından hem kulüp açısından 7 yılı yoğu geçirdim. Şimdi yeni bir serüven.”

Fenerbahçe’de son dönemde yaşadıklarından dolayı kırgınlıkları olduğunu da vurgulayan Ozan, “Hak etmediklerim var. Benim yaşamadığım bir sorun bana lanse edildi. O yüzden kırgınlıklarım var” dedi.

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu

TAN KESLER: BEN DE BU HAYALE İNANDIM

Hull City Başkan Yardımcısı Tan Kesler ise Hull City’de görev yapıyor olmasından dolayı çok gururlu olduğunu dile getirerek, “Acun Bey’in çok güzel bir hayali vardı. Ben de bu hayale inandım, ona destek olmak için elimden geleni yapıyorum” dedi.

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.