ABD’nin günlerdir izlediği olayın arkasından korkunç bir cinayet çıktı

ABD’nin günlerdir izlediği olayın arkasından korkunç bir cinayet çıktı

ABD’de henüz 20 aylık bir bebeğin kaybolma hikayesinin arkasından korkunç bir cinayet çıktı.

20 aylık Quinton Simon, geçen ay Georgia’da kayıplara karışmış, annesi Leilani Simon oğlunu bulamadığını söyleyerek polise başvurmuştu. Anne Simon, sabah uyandığında oğlunu evde bulamadığını ve kapının açık olduğunu söylemişti.

Emniyetten dün yapılan açıklamada, küçük çocuğun cansız bedeninin cuma günü bir çöp alanında bulunduğu bildirildi. Chatham Polis Departmanı, Twitter paylaşımında “Bu olaydan büyük üzüntü duyuyoruz ama küçük Quinton için adalete bir adım daha yaklaştık” ifadelerini kullandı.

Küçük bebeğin cansız bedeni çürümüş halde bulundu.

Ardından da anne Leilani Simon’un cinayetten tutuklandığı açıklandı. Polis yetkilileri, annenin bir numaralı şüpheli olduğunu ve yargılanacağını duyurarak “Olayla ilgili başka bir şüpheli yok” dedi.

Leilani Simon

İki çocuğu daha olan anne, oğlunu son olarak erkek arkadaşı ve annesiyle yaşadığı evde gördüğünü belirterek 5 Ekim’de polis ihbarda bulunmuştu. Olay ABD çapında ilgi çekmiş ve birçok kişi sosyal medyada küçük çocuğun akıbetiyle ilgili tahminlerde bulunmuştu.

Polis daha önce de Quinton’ın büyük ihtimalle hayatını kaybettiğini bildirmişti. Anne ise oğlunun kaçırıldığını savunuyordu. Öte yandan kadının, olaydan birkaç saat önce Quinton’ın bakıcısını arayıp gelmemesini söylediğinin ortaya çıkması polisin şüphesini çekmişti.

Kadının annesinin de polise kızına güvenmediğini söylemesi üzerine tüm şüphelerin Leilani Simon üzerinde yoğunlaştığı kaydedildi. Bunun üzerine FBI, polis köpekleriyle evde arama gerçekleştirirken, olay ABD’de de yakından takip edildi.

Quinton’ın 24 yaşındaki babası Henry Moss da polise Leilani Simon’un iyi bir anne olmadığını söylemişti.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir