ABB’nin AKP’li meclis üyesi Sinan Burhan: Türkiye’de makul ölçülerde elektrikte ve gazda zam oldu

ABB’nin AKP’li meclis üyesi Sinan Burhan: Türkiye’de makul ölçülerde elektrikte ve gazda zam oldu

AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) meclis üyesi Sinan Burhan, “Makul ölçülerde elbette Türkiye’de elektrikte, doğal gazda zam oldu. Ama Ankara Büyükşehir Belediyesi fahiş bir zam yaptı, itirazımız bunaydı” dedi.

ABB Meclisi’nde, Başkan Mansur Yavaş ile AKP’li Meclis Üyesi Burhan arasında tartışması yaşandı. ABB Meclis Üyesi Sinan Burhan’ın iddialarına yanıt veren Mansur Yavaş, “Siz bana ‘yalancı’, ‘Kararı uygulamadığı halde yardımları kesti’ dediniz. Kararı uyguladık diye hiçbir yerde bir ifademiz olmadı, başka yerde konuşulan da bizi bağlamaz.” dedi.

“Başkanım, bir tek kuruşluk indirim yaptınız mı?” sorusunu yönelten Sinan Burhan, şöyle devam etti: “Eğer yapmadıysanız neden yüzde 50 indirim yapıldı diye bilboardlara çıktınız? Ben bunun yalan olduğunu söyledim. Eğer bu bilgi doğruysa ben yalan söylüyorum. Eğer bu bilgi yanlış ise ortada bir yalan var ve bunu kamuoyunun takdirine sunuyorum.”

Tekrar söz alan Burhan, “Bakın zam yapılabilir. Makul ölçülerde elbette Türkiye’de elektrikte, doğal gazda zam oldu. Ama Ankara Büyükşehir Belediyesi fahiş bir zam yaptı, itirazımız bunaydı. Ayrıca uygulanmayan zamdan dolayı niçin mesaj çektiniz, siyasi pragmatizim değil midir?” diye konuştu.

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir