Haber Buketi
  • 16 Ekim 2021
  • Güncelleme 16 Ekim 2021 10:45
  • Ankara

Simpsons Birleşik Krallık’taki Yakıt Kıtlığını Tahmin Etmiş

Simpsons Birleşik Krallık’taki Yakıt Kıtlığını Tahmin Etmiş

ABD eski başkanı Donald Trump’ın seçilişine kadar birçok önemli olayı önceden tahmin ettiği iddia edilen Simpsons dizisiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Diziye ait görüntüler paylaşan kişiler, hâlihazırda Birleşik Krallık’ta yaşanan fosil yakıt kıtlığının dizide öngörüldüğünü söylüyorlar.

Bahsi geçen teori, Kasım 2010’da “Lisa Simpson, This Isn’t Your Life” adlı bölümde Homer karakterinin Maggie karakteri için bir promosyon oyuncak kazanmak adına 1,000 galon yakıt almasına dayanıyor. Kısa sürede popüler olan sahnede Homer, aracının bagajını adeta bir yakıt okyanusuna çeviriyor.

Simpsons’taki sahne ve gerçek görüntüler:

Simpson’taki bölüm ve gerçek hayattaki durumun arka planıysa pek de birbirine benzemiyor. 700’den fazla bölüme sahip olan bir dizinin bazı noktalarda gerçek olaylarla denk gelmesiyse fazlasıyla olası bir tesadüf olabilir. Sonuçta dizi, 700 bölüm boyunca her bölümde her türlü olayı ve teoriyi ele alabiliyor.

Simpson’ta bahsi geçtiği söylenen krizin detayları:

Birleşik Krallık’ta akıt nakliyesi gerçekleştirecek yeterli sürücünün bulunmamasına ilişkin raporların ardından ülke genelinde vatandaşlar, panik içinde benzin istasyonlarına giderek yakıt satın almışlardı. Şstasyonlardaki yakıt stokları saatler içinde tükenmişti.

Ülkede 100.000’den fazla kamyon şoförü eksiği olduğu tahmin ediliyor ve bu da gıda tedarikçileri ve süpermarketler de dâhil olmak üzere birçok sektörde sorunlara neden oluyor. Parlamento savunma seçme komitesi başkanı Tobias Ellwood, ordunun “kamu güvenini yeniden kazanmak” ve panikle satın almayı durdurmak için seferber edilmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca, bazı vatandaşların yakıt arzı sorunları nedeniyle işe gitmekte zorlandıklarının bildirilmesinin ardından, sağlık ve sosyal bakım personelinin mevcut yakıta öncelikli erişim elde etmesine yönelik çağrılar da artmaya devam etmekte.

Nig Akademi
Nig Akademi'nin basın-yayın kuruluşu olarak yayına başlayan Haber Buketi, ilkeli ve tarafsız haber anlayışı ile Türkiye'nin gündemini oluşturmaya devam ediyor.

İlgili Yayınlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TARİHİ ZİRVE: 1 Dolar; 9.21 Türk Lirası...Detaylar