Haber Buketi
  • 16 Ekim 2021
  • Güncelleme 16 Ekim 2021 12:34
  • Ankara

Ağaoğlu İnşaat’tan Milas Projesi açıklaması: 4.8 milyon metrekarelik alan üzerindeki yapılaşma yüzde 10’u geçmeyecek

Ağaoğlu İnşaat’tan Milas Projesi açıklaması: 4.8 milyon metrekarelik alan üzerindeki yapılaşma yüzde 10’u geçmeyecek

Ağaoğlu İnşaat, Milas – Bodrum Havalimanı yakınında yer alan “Muğla- Milas Turizm Yerleşkesi”nde inşaat edilecek olan projeyle ilgili açıklama yaptı.

Bodrumun Milas İlçesinin Mandalya Körfezi’nde 9 milyon 700 bin metre kare büyüklüğündeki yere yapılması planlanan projeye ilişkin şirketten “Muğla – Milas Turizm Yerleşkesi hiçbir kamu ve belediye kaynağı kullanılmadan, sosyal, bölgesel, çevresel ve ekonomik fayda kriterlerinde Türkiye’de büyük bir dönüşümün öncüsü olmayı öncelikli hedef olarak belirlemiştir” açıklaması geldi.

Projenin 4 milyon 454 bin 395 metrekaresinin yapılaşacağı iddialarına ise şirketten yapılan açıklamada “Proje dahilinde imarlı ve mülkiyeti tarafımıza ait olan yaklaşık 4,8 milyon metrekare arazi üzerindeki taban oturum alanının yüzde 10’u dahi geçmeyeceği öngörülmektedir. Arazinin geri kalan yüzde 90’lık kısmı ise yeşil alan, bölge halkı ile geliştirilecek akıllı tarım alanları, peyzaj alanları, spor alanları, kültür ve sanat alanları ve çocuk oyun alanları olarak planlanmaktadır” dendi.

“İddialara cevap vermekten dahi hicap duyuyoruz”

Şirket yanan ormanlık alanların üzerine proje gerçekleştirileceği iddialarının ise gerçeği yansıtmadığına işaret ederek “Sosyal medyada cevap vermekten dahi hicap duyduğumuz ve yanan orman arazileri üzerine bir proje geliştirileceği yönündeki iddiaları da üzülerek izlemekteyiz”

“Konut değil, yaşam alanı inşa ediyoruz”

Medyada söz konusu projenin konut projesi gibi lanse edilmesinin doğru olmadığını ifade eden Ağaoğlu İnşaat yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Projenin salt bir konut inşaatı şeklinde lanse edilmeye çalışılması da gerçeği yansıtmamaktadır. Oysa proje çocuk, genç, yetişkin ve ileri yaş tüm kesimlere hitap eden eğitim, kültür-sanat, sağlık, turizm, teknoloji, spor gibi birçok alt konsepti de içeren ve bir anlayışla tasarlanmaktadır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nig Akademi
Nig Akademi'nin basın-yayın kuruluşu olarak yayına başlayan Haber Buketi, ilkeli ve tarafsız haber anlayışı ile Türkiye'nin gündemini oluşturmaya devam ediyor.

İlgili Yayınlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TARİHİ ZİRVE: 1 Dolar; 9.21 Türk Lirası...Detaylar