Haber Buketi
  • 28 Eylül 2021
  • Güncelleme 28 Eylül 2021 22:33
  • Ankara

Saadet Partisi’nden ‘Apartmandakiler Masum’ videosu: Ev kiralarındaki artışa dikkat çekildi

Saadet Partisi’nden ‘Apartmandakiler Masum’ videosu: Ev kiralarındaki artışa dikkat çekildi

Saadet Partisi’nin ‘Gerçek enflasyon hikayesinden uyarlanmıştır’ diyerek yayınladığı ‘Apartmandakiler Masum’ videosunda vatandaşın alım gücü karşısında İstanbul’da artan kira fiyatları eleştirildi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul’da artış gösteren kiralarla alakalı video hazırladı. Ev arayan vatandaşların ve kiracıların yaşadığı sıkıntılara değinilen videoda TRT’nin fenomen dizisi Masumlar Apartmanı’na göndermede bulunuldu.

Saadet Partisi’nin ‘Gerçek enflasyon hikayesinden uyarlanmıştır’ ibaresiyle yayınladığı videoda, “İstanbul’da 100 binden fazla insan kiralık ev arıyor. 2021 yılında ev kiraları yaklaşık yüzde 50 arttı. Çoğunlukla, öğrenciler ve yeni evlenen çiftler kiralık ev bulmakta zorlanıyor. İnsanlığın en temel ihtiyaçlarından biri olan barınma hakkı kolaylaştırılmalıdır. Çalışan insanların yüzde 38’i asgari ücretle geçim mücadelesi verirken kira tutarları asgari ücretle yarışmamalıdır” ifadeleri yer aldı.

Nig Akademi
Nig Akademi'nin basın-yayın kuruluşu olarak yayına başlayan Haber Buketi, ilkeli ve tarafsız haber anlayışı ile Türkiye'nin gündemini oluşturmaya devam ediyor.

İlgili Yayınlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir